Zpátky na zem. Andrejevová po triumfu na French Open vyhořela na krajance

DNES, 14:45
Aktuality 50
WTA BAD HOMBURG - Nečekanou porážku si připsala v osmifinále travnatého turnaje v Bad Homburgu Mirra Andrejevová. Nad síly čerstvé šampionky z French Open byla její krajanka Jekatěrina Alexandrovová, která zvítězila překvapivě snadno 6:3, 6:4. Ve čtvrtfinále se v Česku žijící tenistka utká s šestou nasazenou Naomi Ósakaovou.
Mirra Andrejevová dohrála na své úvodní soupeřce (@ ČTK / imago sportfotodienst / Steffie Wunderl)

Alexandrovová – M. Andrejevová 6:3, 6:4

Že byl letošní sezona vycházela Alexandrovové podle představ, se říci nedá. Na svém kontě měla před probíhajícím podniku v Bad Homburgu jen sedm výher oproti patnácti porážkám.  Před turnajem si však po boku Lindy Noskové připsala deblový triumf na podniku v Berlíně a dobrou pohodu si zjevně přinesla i na následující travnaté klání do Bad Homburgu.

Proti světové pětce a šampionce z nedávno skončeného French Open Andrejevové nastupovala v roli velkého outsidera, na kurtu ale od prvních míčů nic takového patrné nebylo. Alexandrovová nejprve v šesté hře neproměnila v dlouhé hře dva brejkboly, litovat toho ale nemusela.

Statistiky zápasu.Statistiky zápasu. (@ Livesport / Enetpulse)

Při vedení 4:3 se na returnu dostala do náskoku 40:15 a svůj čtvrtý brejkbol v utkání už proměnila. Brejk následně s problémy potvrdila, využila druhý setbol a po 44 minutách šla do vedení 1:0 na sety.

Andrejevová byla i ve druhém setu jen stínem tenistky z Paříže. Okamžitě přišla o své úvodní podání, vzápětí si nebyla schopná podržet ani druhé a velmi rychle nabrala těžko řešitelné manko 4:0. V páté hře mladá Ruska navíc ztrácela znovu na svém servisu 15:40, z kritické situace se ale dostala a zapsala první vítěznou hru. Vzápětí poprvé ve druhém setu uspěla na příjmu a když brejk potvrdila, svítil na ukazateli skóre stav již jen 4:3 pro rodačku z Čeljabinsku.

Velký návrat do zápasu grandslamové šampionky ale Alexandrovová nedovolila. Sérii tří ztracených gamů v řadě utnula na svém podání a šla do vedení 5:3. Následně si na příjmu vypracovala vedení 40:15 a tím pádem i dva mečboly. Ani jeden ale nevyužila a znovu vedla jen o jedinou hru. Mrzet to ale zkušenou Rusku nemuselo. Utkání zakončila na servisu čistou hrou a po hodině a 28 minutách mohla slavit zasloužený postup.

Výsledky turnaje WTA 500 v Bad Homburgu

Pavel Novotný, TenisPortal.cz

Komentáře

50
Přidat komentář
misa
Swiatek zase zklamala Kdysi byla jako zeď, přes kterou se slabší tenistka nedostala k bodům.
Reagovat
Nola
chyba jej melatoninova smakulada, bez nej si neveri
Reagovat
tenisman1233
Letos porazila jen 1 hráčku top 10,to je na její kvalitu celkem slabý
Reagovat
pantera1
Přece jen to vypadá, že ta Iguš pojede domů a o obhájení finále si může akorát tak nechat zdát . Emmě se v Lázních na trávě líbí, komu ne .
Reagovat
frenkie57
Robotka out! Pěkné to je, Mušce ubyla jedna nepříjemná soupeřka, ale zaroveň jedna příbyla. No, uvidíme, hlavně aby se dostala přes Begu.
Reagovat
pantera1
Moje oblíbená krásná kočka doufám vyhraje . No snad kousek stihnu, na ni kouknu. Snad má dobrou formu.
Reagovat
frenkie57
No nemá, ale Begu by to mohlo stačit.
Reagovat
frenkie57
...na...
Reagovat
pantera1
Třeba se rozehraje, musí to by mě nakrkla .
Reagovat
pantera1
Zatím to vypadá nadějně, bojí se abych ji nedegrafovala na mucholapku .
Reagovat
Nola
jj, dobre to bolo
Reagovat
Vlk-v-trave
Navarro x Swiatek 7:5

Stats utocnych nevynucenych nabehu na sako za prvni set
Navarro 0/0
Swiatek 0/0

No jo, co k tomu rict... lepe nic... servis se rebrejkuje jak na antuce, Iga se vraci i behem vymen za lajnu - a stejne to netrefi... Navarro styl prast jak uhod od BL... jeste ze se nektera spatne trefi - to je kratsi uder... tak se nam dostanou aspon trosku hloubeji...
Ale jo... jiste pro mnohe zajime - za me ochazim...
Reagovat
Vlk-v-trave
*odchazim... :-)
Reagovat
Serpens
Prdlajs zpátky na zem. Prostě se TOP hráčkám nechce vyčerpávat a riskovat zranění těsně před GS.
Reagovat
pantera1
Emmička by mohla Igušku poslat domů.
Reagovat
Vlk-v-trave
spis by jim tam mohli nasypat antuku nebo nalit beton a nic by se nestalo... :-) Poslat domu obe :-) Pohled na travu uklidnujici, pohled na samou hru zneklidnujici :-) Jsem si zase vybral...duel... Ale zkusim s holkama vydrzet... uvidime... zda se to nekam pohne...
Reagovat
misa
Iga dnes musí vyhrát...
Reagovat
Vlk-v-trave
proc? :-)
Reagovat
misa
Aby měla Maruška šanci udržet 22. místo déle než jeden týden.
Reagovat
Vlk-v-trave
A jo... toz proti gustu... ale pobihat po jinych kurtech a stresovat se, aby nektera neprohrala... zajimavy adrenalinovy sport :-) Ale asi nic pro me... :-))
Reagovat
tommr
já se přidávám k misovi ale z jinýho důvodu. Bylo by vítaný kdyby Navarro odstranila Igu Karolíně Muchový z cesty ...
Reagovat
Vlk-v-trave
No hlavne aby se nam Karolina driv neodstranila sama :-)))
Reagovat
tommr
jj před zápasem s Begu mám docela smíšený pocity. Karolína je sice jasná favoritka ale přece jen jí už Begu dokázala dvakrát porazit ...
Reagovat
frenkie57
Jenže misa chce, aby Iga vyhrála.
Reagovat
Vlk-v-trave
Ja to pochopil tak, ze se pridava k tomu adrenalinovemu sportu :-))
Reagovat
frenkie57
myslíš tommrování?
Reagovat
Vlk-v-trave
ne ,ze take pobiha po kurtech a stresuje se aby nejaka neprohrala, kvuli zebriku... :-) tady dokonce kvuli h2h... :-)
Reagovat
frenkie57
Reagovat
misa
Žebříčky mě zajímají už od dětství
Reagovat
Vlk-v-trave
misto cteni majovek nebo komiksu, sbirani znamek, lepeni modelu,,,atd. sis cetl a studoval zebricky:-)
Reagovat
Vlk-v-trave
To by sis mel napsat do CV.. do kolonky hobby.
nekdo tam ma kolo, lezeni, plavani, cteni, filmy atd.
a najednou sup... v kolonce - tenisove zebricky :-)
V te zaplave predvidatelnych veci by tohle urcite dost odstupovalo :-)
Reagovat
misa
Jsem jiný než ostatní a ty žebříčky jsou ještě normální oproti jiným zálibám, které jsem kdysi měl
Reagovat
Vlk-v-trave
:-))
Jake prosim te?
Reagovat
misa
Třeba jsem zkoumal mapy ve školním atlasu a vypisoval si všechny světové elektrárny, které jsem tam našel. Roztříděné podle toho, jestli se jedná o jaderné, tepelné nebo vodní. Nejlépe pokud tam byl napsaný i jejich výkon :)
Reagovat
frenkie57
Nepracuješ na Statistickém úřadu?
Reagovat
misa
hrůza
Reagovat
tommr
Alexandrova hrála ještě v pondělí spolu s Lindou Noskovou debla v Berlíně ale na rozdíl od Lindy přechod do Bad Homburgu zvládla na jedničku ...
Reagovat
pantera1
To se dalo čekat, žádná tragédie, Wimbledon je za dveřmi. Ale naše holky mají přednost .
Reagovat
Vlk-v-trave
@paddy
hraje ti Navarro :-)
Reagovat
pumpier1
Normální. Po antuce je prvně na trávě, tak se učí pohybovat aby se nezranila , Důležitý je Wimbledon tam se hraje o body a miliony
Reagovat
tenisman1233
Ta holka byla loni ve W ve QF,v 16 letech 2023 v osmifinále,takže má bohaté zkušenosti.
Reagovat
Vlk-v-trave
Jo, ale zase skoro vsechny melduji, ze kazdy rok maji s tim prechodem problem, vyzvu... ikdyz ty zkusenosti maji... kratka sezona...
Trebas se jeste dockam noveho okruhu... a bude se hrat jen na trave :-)
Reagovat
tenisman1233
Myslím,že zrovna Andreeva by si s tím měla poradit lépe než jiné soupeřky.Ale jasně nic se nestalo.
Reagovat
Vlk-v-trave
Je to mozne,,, take me to tak casto prijde z prvni, ale jak sleduji kazdy rok ty komentare holek... no nejen... tak jsem casto opet sam prekvapen... :-) ty zazite navyky z hardu delaji i problemy na antuce, co teprve na trave - take jeste trava jako zivy povrch se chova ruzne... ve Wimblu muze hrat uplne jinak... uvidime...
Reagovat
annah
Paráda!!! Syslice venku. A Kalinska taky.
Reagovat
jih
Reagovat
Diabolique
Reagovat
Tomas_Smid_fan
Syslici furt moc nemusím, ale Anička se mě nějak snaží přesvědčit, že jí mám fandit Na kurtu je bez nějakých výstřelků, nehádá se, když se jí daří, tak se na její chytrou hru dobře dívá a když prohraje, soupeřce vždycky pěkně popřeje. Dám jí zkušební období
Reagovat
Diabolique
To neni zadna krajanka! Holka z Rican je nase (i kdyz uz se prej prestehovala z Rican do Prahy)!
Reagovat
Nereknu
Přesně, Káťa je naše český srdíčko, jen se vyprdla při covidu na zdlouhavý proces změny občanství.
Reagovat

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist