Světový tenis mění identitu. ITF končí, nově bude vystupovat pod názvem World Tennis
Federace založená v roce 1913 je zodpovědná za pravidla tenisu, organizaci mezinárodních soutěží a pořádání prestižních týmových akcí, jako jsou Davis Cup či Billie Jean King Cup. Pod její správu spadá také tenisový turnaj na olympijských hrách a nižší úrovně profesionálních okruhů.
Nový název byl oficiálně představen ve čtvrtek spolu s dlouhodobou strategií rozvoje sportu. Prezident organizace David Haggerty a generální ředitel Ross Hutchins v otevřeném dopise uvedli, že World Tennis bude v následující dekádě reinvestovat 85 procent svých každoročních příjmů zpět do rozvoje tenisu.
Podle World Tennis dnes tenis pravidelně hraje přibližně 106 milionů lidí po celém světě. Organizace si stanovila cíl zvýšit toto číslo do roku 2035 na 140 milionů. “Tenis už dnes patří mezi největší sporty na světě. Chceme ale oslovit i ty, kteří ho dosud neobjevili. Pokud bude více lidí tenis hrát, sledovat nebo se o něj zajímat, prospěje to celému sportu,” uvedlo vedení federace v dopise.
Proč končí značka ITF?
Bývalý britský tenista Ross Hutchins vysvětlil, že změna názvu má především usnadnit komunikaci směrem k fanouškům i partnerům. “ITF není mezi širokou veřejností dostatečně známou značkou. Mnoho lidí přesně neví, jakou roli organizace v tenise hraje. Název World Tennis jasně ukazuje naši globální působnost i poslání,” uvedl. Podle něj se federace často ztrácela ve stínu známějších organizací, jakými jsou mužská ATP Tour nebo ženská WTA Tour.
Tenis řeší rozdělení peněz i spolupráci organizací
Oznámení přichází v době, kdy tenisové prostředí řeší řadu zásadních témat. Přední hráči v posledních měsících opakovaně volají po spravedlivějším rozdělení příjmů z grandslamových turnajů a někteří z nich během letošního French Open 2026 omezili své mediální aktivity jako formu protestu.
K větší spolupráci mezi jednotlivými tenisovými institucemi nedávno vyzval také Novak Djokovič. Držitel 24 grandslamových titulů upozornil, že bez jednotného postupu hrozí další fragmentace celého sportu.
Právě spolupráce má být podle Hutchinse jedním z klíčových pilířů nové éry World Tennis. “Vždy jsem věřil, že cesta vpřed vede skrze spolupráci. Dnes jsem o tom přesvědčen ještě více než kdy dříve. Jen společným postupem můžeme tenis dál rozvíjet,” uzavřel generální ředitel organizace.

Komentáře
Nejlepší by bylo sloučit všechny tyto organizace do jedné ,aby všechno bylo jednotné a přehledné-pravidla,programy turnajů atd..
Pak se můžeme bavit o dalších změnách.
https://www.youtube.com/watch?v=pNbwPao2rCo&t=61s
ITF v tranzici
Rok 2028 je cilovy jestli jde o projekt One Vision jedne spravni rady 7 subjektu...
1. ATP/WTA
2. World Tennis (jiz byvale ITF)
3.-.7. Wimbledon, RG, USO, AO
Hlavni zamereni je na jednu spravni radu - tedy sjednoceni kalendare, odmen a nejakych zakladnich administrativnich pravidel.
Rebranding je s tim take spojeny, a je casti teto transformace... rekneme i pochopitelny... aby se znacka v ramci Jedne Vize zviditelnila a byla jasna.
Za timto projektem stoji tvar chobotnice pan Gaudenzi. Ktery rozhodne neni predstavitelem, rekneme, uplne pro me duveryhodnym...
Je treba si uvedomit, ze jde o obrovske penize, a take jednou spravni radu rozlousknout stejne Prize Money v procentech... bez ohledu jestli pujde o GS, Masters, WT (byvale ITF)
pro samotne hrace je to jiste skvela navnada, hlavne kdyz se pod to podepise par prednich hracu - Sinner, Sabalenka, Djokovic - ktery dokonce hlasa hlubsi spolupraci mezi 7 subjekty... kde by mely byt zavedeny urcite prvky jeho tenisovych odboru, politika, politika, a politika...
Co znamena Jedna Spravni rada?
Opravdu je to vize, ktera jak tvrdi Gaudenzi pomuze tenisu, je delana opravdu pro tenis?
2 - moznost pro Italy mit obrovsky vliv na deni v tenise... takze pokud na priklad v roce 2028 se pripoji USO, AO... muze RG a Wimbledon zustat tzv. mimo hru... uz jednou nam ukazala ATP.WTA, ze klidne nebude davat hracum body...
Klidne muze prijit vznik novych tzv. Majoru - Rim urcite... je mozne ze RG se nebude chtit trhnout... a tak z kola ven muze jit Wimbledon - vsak se hraje na trave... (Anglani nevim jestli na to pristoupi...)
Ani neni nahoda, ze hraci zadaji o vyssi PM od RG, W., je to jen prvni faze, pristi rok, muze klidne dojit k bojkotu...
3- propojeni z Fast4 tennis... US, ani AO, ani WT (byvala ITF) rozhodne nebudou branit ve zmene pravidel na vzor prave Fast tennis, ktery je propojen s AO... (branit to muze tak RG, ale ve spravni rade to neprehlasuji, ani v optimisticke vizi, ze Wimbl bude spolupracovat)
Je mozne, ze klidne letos sledujeme posledni normalni Wimbledon... pristi rok muze byt bojkotovan, v roce 2028 muzeme byt v jine realite, v roce 2029-30 v jinych tenisovych pravidlech a pochopitelne take bez travy... na okruhu...
Ze to vypada dnes nerealne? :-)))
Abychom se nedivili...
Je tu jeden pozitivni aspekt - velka sance na stvoreni okruhu Grass Tennis :-)
nevím, jestli máš nějaké tajné informace, nebo je to překlep, ale 3-7 je pět nikoli čtyři
otázka, zda se změní počet Masters, to by narušilo srovnání s historickými rekordy, a jak vyřeší případný Masters na trávě (zájem je oficiální), jestli nahradí jiný Masters, a hlavně kdy se bude konat. Buď by museli ponížit Halle/Queen's nebo přidat týden, což ovlivní kalendář.
Fast4 bude znamenat nemožnost překonání rekordů, protože se zvýší role náhody. Něco jako letošní exhibice na jeden míč na AO, který vyhrál amatér, a Sakkari porazila Alcaraze.
Okruh na trávě nelze vyloučit, ale čekal bych spíš název Lawn Tennis
Dalo by se čekat, že by sháněli nové oficiální partnery. Minimálně zpočátku by velké značky zůstaly stranou, takže by určitě byla šance pro českou Lonku jako dodavatele ponožek a jiných tenisových doplňků. Jako dodavatele míčů si dokážu představit Gumárne Púchov. Slováci by pak konečně měli důstojné zastoupení na každém GS
https://www.youtube.com/watch?v=g1Talj0-99A
Ta porovnavani v tenise za mne celkem selhavaji... na ty rekordy si jiste najdou nove tabulky :-) Nebo se zmeni to, co se bude vice pocitat a co mene...
https://onevision.atptour.com/one-vision/
zajímavý je share profit, ale je v tom i podíl na ztrátě (PM dolů), což se hráčům jako ekonomickým negramotům nebude logicky líbit
existující penzijní systém je skandální
At current levels, a Tier 1 player with five years of service, is estimated to be eligible to receive monthly payments ranging between 12,000 and 15,000 USD, for a 20-year period from the age of 50.
dostávat měsíčně 250-300 tis. Kč pod dobu 20 let, hlavně ti bohatí, kteří to vůbec nebudou potřebovat
Tier 2 je diskriminace v dnešní hyperkorektní době
je to ekvivalent penzijka příspěvku zaměstnavatele akorát, že typický český zaměstnanec dostává tak 1-2 tis. měsíčně, pouze po dobu zaměstnání, a tak třetina či polovina firem ho vůbec nevyplácí
Klidne si tipnu, ze to nikdo nebude prochazet tak dlouho jak ty ted...:-)))
Jiste jim jdou mailem zjednodusene grafy -> co vse jim to prinese, a nepochybuji, ze jiste nezapomenou zvyraznit velkou grafikou procenta PM na Majorech... v cervene barvicce...
dokazi si predstavit, ze penize budou rozhoduji nez nejake zaznamy rekordu :-)
Ale sam projekt One Vision to nezminuje, zeby to chteli zmenit... jen si dokazi predstavit, ze to klidne udelaji... v jedne spravni rade by to uz nebyl az tak velky problem...
Spis bude zajimave, zda se to Gaudenzimu s jeho pohunky podari...
snáze se dostanou do TB, ve kterém budou mít navrch díky servisu (krátký gem ztratí snáze než dlouhý gem)
pravděpodobnost TB bude skoro dvojnásobná (39 % setů) a za poslední dva ročníky NexGenF byl TB v 5 ze 6 zápasů a loni 14 z 15
upřímnou soustrast
https://www.youtube.com/watch?v=pNbwPao2rCo&t=61s
tak ten pohreb preziju bez potizi :-) At si na betonu pinkaj toho sveho Fasta...
Beru ten Lawn Tennis -> v tom souhlas, byl by to lepsi a prirozenejsi nazev.
Ale uvidime, nejprve vse poporade... zatim probiha Gaudenziho geblsovska masirka... :-))
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele