Poučil se Sinner z chyb? Po fiasku v Paříži se cítí stoprocentně připravený na Wimbledon

DNES, 09:00
Rozhovory 17
Jannik Sinner nechal za sebou zklamání z French Open, kde po kolapsu skončil už ve druhém kole, i zdravotní komplikace, které ho v Paříži připravily o šanci zabojovat o titul. Světová jednička po důkladných vyšetřeních hlásí stoprocentní připravenost na Wimbledon, kde bude obhajovat loňský triumf. Zároveň přiznala, že si z nečekaného neúspěchu odnesla cenné ponaučení.
Profily hráčů
Jannik Sinner zvládl komplikace a na Wimbledon bude v plné síle (@ BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia)

Sinner vstoupí do Wimbledonu 2026 jako obhájce titulu a největší favorit na zisk trofeje. Ještě před několika týdny ale panovaly kolem jeho osoby pochybnosti. První hráč světa totiž na French Open nečekaně skončil už ve druhém kole a porážku od Juana Manuela Cerúndola provázely především zdravotní problémy, které výrazně ovlivnily jeho výkon.

Po návratu z Paříže proto Ital podstoupil sérii vyšetření, aby společně se svým týmem zjistil příčinu potíží. Výsledky však přinesly uklidňující zprávy. "Cítím se velmi dobře. Absolvovali jsme všechna vyšetření a všechno vypadá v pořádku. Měl jsem dost času na odpočinek i přípravu a znovu se cítím silný," uvedl v rozhovoru pro SuperTennis.

Přestože konkrétní příčina jeho problémů zůstává nejasná, Sinner přiznal, že po French Open proběhla důkladná analýza celé situace. Jednou z možných příčin mohlo být náročné antukové období, během něhož odehrál všechny tři turnaje Masters 1000 a na každém z nich dokázal zvítězit. I kvůli tomu byla jeho brzká prohra v Paříži naprosto šokující. V zápase s Argentincem navíc předvedl absolutní kolaps, když zahodil obrovské vedení 2:0 na sety a 5:1 ve třetím dějství.

"Po Paříži jsme si o tom hodně povídali a snažili se pochopit, zda jsme některé věci nemohli udělat lépe. Každý den je ale jiný a někdy za drobné chyby zaplatíte. Z celé situace jsem se poučil a věřím, že mě do budoucna udělá ještě silnějším hráčem," prohlásil Sinner.

Před Wimbledonem neodehrál ani jednu oficiální generálku a na trávě nastoupil zatím pouze do exhibičního utkání v Hurlinghamu proti domácímu Cameronu Norriemu, kterého porazil snadno 6:3, 6:3. "Takové exhibice jsou užitečné, protože si můžeme vyzkoušet několik věcí a připravit se co nejlépe na následující týden," řekl po utkání.

Zajímavostí je, že Sinner se v posledních dnech připravoval v mimořádně vysokých londýnských teplotách za pomoci speciální chladicí vesty. Horké počasí mu v minulosti způsobovalo problémy například na Australian Open i během letos v Paříži. Předpověď pro první týden Wimbledonu je však výrazně příznivější a teploty by měly klesnout k hranici 25 stupňů. Právě schopnost poučit se z nečekaného neúspěchu bude chtít potvrdit v All England Clubu, kde obhajuje premiérový wimbledonský titul a také 2000 bodů do světového žebříčku.

Jakub Hájek, TenisPortal.cz

Komentáře

17
Přidat komentář
PTP
Ve Wimbledonu řekne svoje Jack Draper!
Reagovat
tenisman1233
A přijde zítra los a Draper jde v 1/2. kole na Sinnera.
Reagovat
PTP
A bude to vyřízený hned z kraje!
Reagovat
Tomas_Smid_fan
jestli se Janek poučil jak naši fotbalisti, pak vo Wimbledon nemám strah
Reagovat
Patik
*zlý smajlík
Reagovat
Patik
Ach..malo ísť dole..pod Panteru..
Reagovat
Ondra979
no toz uvidime, doufam, ze to zvladne, v Parizi by na nej tenisove nikdo letos nemel, kdyz chybel Carlos, tady to ale tak jasne mozna nebude, hlavne v uvodnich kolech kdy je to rychlejsi muze dostat nejakeho servbota, ale zvladnout se to da, motivace bude dost, a pak tam porad muze cihat Djok, kdyz bude mit slusny los a urcite citi sanci, bez Carlos se mu taky bude hrat lepe..tak at je to dobry tenis a bez necekanych kolapsu
Reagovat
pantera1
No už se nemůžu dočkat, až to vyhraješ .
Reagovat
Patik
Pssst...
Reagovat
pantera1
Ty sis na mě taky vzpomněl? To není možný
. Vyhlídka na titul je velká, to nemůžeš popřít.
Reagovat
Patik
Vieš že na teba by som predsa nezabudol..Nemám moc času momentálne na internet..a v poslednej dobe na ňom nenachádzam ani nič pozitívne..
Bohužiaľ Sinner je najväčším favoritom aj keď je tu jeden hráč ktorý by to mohol naozaj cele vyhrať namiesto Sinnera volá sa Novak ale priezvisko radsej neprezradim zas by som bol fanatik.
Reagovat
pantera1
Náhodou s některými uživateli je tu zábava, já se sem chodím bavit. Dali jsme si s panem PTP bondovskou přestřelku a Srb je teď Dr. Nole . Wimbledon bude v bondovském stylu. Tyrolakovi vyberu nějakou zápornou postavu z organizace Spectre. Dva záporáci by se mohli utkat buď v SF nebo Finále. To by bylo velkolepé
Reagovat
Patik
Tak to sa nemôžem ani nejak pripojiť medzi vás nevidel som ani jednu bondovku asi jedina ikonická filmova postava ku ktorej som nikdy nemal vzťah..ale som rád že sa bavis..tvoj úsmev sa mi páči
Reagovat
pantera1
Se můžeme bavit i o jiných věcech , ale teda Bond tě minul, to jsi snad první chlap co znám . Znám ho dobře udělám ti školení, kdybys chtěl .
Reagovat
Patik
A zrovna ho hrajú všetci herci ktorí mi príliš neimponuju a sú mi trošku nesympatický...Connery Brosnan Craig..
Reagovat
pantera1
No tak nic no , aspoň ten Dr. Nole nám zůstal .
Reagovat
PTP
Tobě by se určitě líbil George Lazenby
Reagovat

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist