Kauza Vondroušové má podle americké legendy zásadní problém. Chápu ji, ale...

DNES, 09:00
Rozhovory 90
Bývalá světová jednička Andy Roddick se zařadil mezi další výrazné osobnosti tenisového světa, které komentují čtyřletý trest pro Markétu Vondroušovou za odmítnutí dopingové kontroly. Američan přiznal, že chápe obavy české tenistky, zároveň však upozornil na problém, který by podle něj mohl mít dopad na celý antidopingový systém.
Markéta Vondroušová dostala čtyřletý zákaz činnosti (@ Masatoshi Okauchi / Shutterstock Editorial / Profimedia)

Případ Vondroušové dál rozděluje tenisovou veřejnost. Zatímco někteří považují čtyřletou suspendaci za nepřiměřeně přísnou, jiní upozorňují na nutnost dodržovat pravidla antidopingového programu bez výjimek. Právě mezi těmito dvěma pohledy se ve svém podcastu Served pohyboval i bývalý vítěz US Open Roddick.

Někdejší první hráč světa uvedl, že dokáže pochopit situaci, ve které se Češka ocitla. Řekl také, co by tenistce v danou chvíli poradil. "Kdyby mé dceři bylo 26 let a nevěděla by, kdo stojí za dveřmi, řekl bych jí, aby neotvírala," pronesl Američan, který tak reagoval na obhajobu wimbledonské šampionky. Podle mnohých se přesně takto měla Vondroušová v danou chvíli zachovat. Ona ale otevřela, komisařku si ještě vyfotila a dokonce jí podepsala protokol o tom, že vzorek neodevzdala.

Vondroušové uškodil i podpis, říká právník o dopingové kauze

Rodačka ze Sokolova v dubnu tohoto roku následně pustila do světa ještě druhou verzi, ve které se vymlouvala na úzkosti a duševní zdraví. Roddick vzápětí však upozornil na zásadní otázku, kterou podle něj celý případ vyvolává. "Chápu ji, ale problém je, že pokud se úzkost z toho, kdo stojí za dveřmi, stane přijatelnou omluvou, jak potom vůbec někoho testovat?" ptal se.

Podle legendárního Američana nejde o jednoduchý případ a chápe argumenty obou stran. Na jedné straně stojí bezpečnost a osobní obavy sportovce, na druhé pak potřeba zachovat funkční antidopingový systém. "Pokud by taková výjimka existovala, je to obrovská mezera v systému pro každého, kdo by skutečně užíval zakázané látky." pokračoval.

Roddick zároveň přiznal, že si zatím nechce vytvořit definitivní názor. Ocenil otevřenou komunikaci ze strany Mezinárodní agentury pro bezúhonnost tenisu (ITIA) a uvedl, že si chce před konečným hodnocením prostudovat všechny dostupné informace.

Porovnání se Sinnerem

Přesto jej překvapila přísnost navrhovaného trestu. V této souvislosti zmínil i loňský případ Jannika Sinnera, který po dohodě s antidopingovými orgány obdržel výrazně kratší suspendaci. "Po loňském případu Sinnera působí tři měsíce pro něj a čtyři roky za toto jako velmi přísný rozdíl," řekl.

Na závěr pak neskrýval rozpaky nad výší sankce, která by Vondroušovou vyřadila z profesionálního tenisu až do roku 2030. Stříbrná medailistka z Tokia by tak přišla i o olympijské hry v Los Angeles. "Hraničí to s koncem kariéry. Čtyři roky jsou prakticky nejvyšší trest, jaký můžete za první provinění dostat. Takový trest je v tenise opravdu výjimečný. Je to šílené. Nelíbí se mi to," uzavřel bývalý americký tenista.

Nové informace v dopingové kauze: Vondroušová moc dobře věděla, co se stane

Jakub Hájek, TenisPortal.cz

Komentáře

90
Přidat komentář
Diabolique
Reagovat
Diabolique
Prijit mi tahle pani z ITIA zvonit na byt, reknu si, ze si pro mne prisla klekanice a uz nikdy ty dvere neotevru!!!!
Reagovat
jeronym
Jan Kodes kdysi rekl, ze je Marketa trdlo, asi mel tedy pravdu...
Jinak by me zajimalo, jestli je taky trestano, kdyz v sobe ma tenista pri nahodne kontrole lahev vodky... ?
Reagovat
LiJ
Proč hned láhev vodky, stačí láhev vína.
Maky toho moc neodehrála, tak s tím nejistým odchodem prostě jen dělá divadlo s pomocí náhodných okolností.
Reagovat
vojta912
Když by se rozhodl Štáfek natáčet volné pokračování Vyšehradu - Štvanice tak má o inspiraci postaráno.
Tohle je dylina jak Lavi
Reagovat
Diabolique
Je zbytecne o tom ted diskutovat. Pockejte si tyden, dva. To bude zverejneny kompletni rozsudek se zduvodnenim. Ma tam byt neco o bezprostredni reakci Markety po te kontrole - SMS priteli, okamzity telefonat agentovi, prochazka se psem. Az to bude zverejneno, bude mit smysl o tom dal diskutovat.

Ja se bojim, ze tyhle veci kompletne vyvraceji strategii obrany co zvolili s jejim pravnikem, ted panicky strach pri te navsteve. A tim padem ani zadne odvolani nemuze na tom trestu nic zmenit. Jedina sance je zmenit kompletne tu obranu ... To je ovsem chyba toho pravnika a Markety ...
Reagovat
misa
Markéta má teď tři týdny od doručení rozhodnutí na podání odvolání. Uvidíme, jestli se objeví zprávy o tom, že tak učinila, nebo raději ukončí kariéru...

Musí být naštvaná, že i když je celý život čistá, stejně dostala 4 roky a třeba už ani nebude mít chuť se dál tahat po soudech, které budou až za delší dobu. Obhajoba se ani nemá pořádně čeho chytnout...
Reagovat
Diabolique
Je to hrozny. Jak uz tu nekdo psal, kdyby druhej den naklusala na testy, okamzite zverejnila prohlaseni s omluvou - byla jsem zmatena, udelala jsem chybu, spolupracuju, akceptuju trest, ode dneska dobrovolne nastupuju ban (takze by se pocital uz od prosince), mohlo byt vsechno jinak.

Misto toho nejspis vetsine lidi nic nerekla (viz rozhovor s Jebavym, kterej ji kritizoval ze jako "princezna" nechtela jit vecer v Australii probirat zapasy - a dnes uz tusime ze to nebylo z duvodu ze by byla princezna, ale protoze zacinala chapat, co se na ni vali) a nejspis svemu pravnikovi ani nerekla, ze si sla po te kontrole na prochazku se psem, takze se dohodli ze to budou hrat na panic attack a strach o zivot ... To ovsem uplne ztraci jakoukoliv verohodnost.
Reagovat
lars
okamzity telefonat agentovi asi nebyl
Reagovat
Diabolique
Pry byl. Hned po te co tu babu vypakovala.
Reagovat
lars
Kdyby byl okamzity telefonat agentovi, tak by to asi melo jiny prubeh: test na doping by byl driv nez za 3 dny, a Maky by asi nedavala fotky komisarky na IG
Reagovat
Diabolique
Mozna je jeji agent taky hloupej. Tu fotku prej po tom telefonatu smazala ... ale ona nevi, ze co das na internet, uz tam navzdycky zustane. Treba tady:

Když za Vondroušovou německá komisařka přišla, protože šlo o kontrolu mimo vymezený čas, Češka nemusela otevírat. Ale otevřela. Podle ITIA volala svému agentovi, kontrolu ale nepodstoupila.

Místo toho podepsala protokol, že dopingový test odmítá. Což byla chyba, kterou si měla uvědomit. Německá kontrolorka jí totiž měla sdělit, co za trest ji čeká. I na protokolu údajně bylo napsané, že za takový prohřešek bude nejspíš pykat.

Takže Vondroušová věděla, že si tím může ublížit, ale přesto odešla venčit psa. Pak na Instagram nahrála fotku komisařky a připsala naštvaný komentář.

Zdroj: https://www.idnes.cz/sport/tenis/kruty-trest-ale-nemela-se-ceska-zachovat-jinak.A260623_193423_tenis_kazdt
Reagovat
lars
takze asi opravdu telefonovala agentovi pred odmitnutim testu.
Ale neni vzdy pravda: ze co das na internet, uz tam navzdycky zustane.
zalezi kam to na internet das a za jak dlouho to smazes
Reagovat
lars
... pokud to cos tam dal, muzes smazat
Reagovat
Diabolique
To je ten prvni komentar pod tim clankem:

"O tom, že je to obrovskej problém, věděla Markéta už tak hodinu až dvě po oné kontrole. Vystavila si fotku komisařky na Instagram a nejspíš dostala seřváno, co jako blázní. Proto příspěvek velmi rychle zmizel.

Jenže, v tu chvíli už si žil vlastním životem a byl pro ITIA i pro nezávislý tribunál přímý důkaz, že vše ostatní, čím se Vondroušová začala hájit, jsou lži. Když dostaneš akutní panickou ataku, nebo stresovou poruchu, nebo nevím, čím se to přesně hájila... prostě nefotíš si lidi na mobil a nepíšeš dlouhej příspěvek na sociální sítě. Navíc, když se někoho bojíš, rozhodně za ním nepůjdeš ven a nebudeš podepisovat papíry.

Proč to udělala? Kdo ví. Existují látky, které se mezi dvěma okny pro dopingové kontroly "vypaří" a nejdou zjistit. Nebo jestli se opila a prostě hodila na komisařku machra? I to je možné. Každopádně nezpanikařila, o čemž svědčí vysmívavý tón jejího příspěvku na Instagramu."

Jinak jsem psal, behem jednoho az dvou tydnu bude zverejneno cele zneni toho rozsudku vcetne argumentu a podrobnosti o telefonatu agentovi, SMS priteli, prochazce se psem ...
Reagovat
lars
co dáš na internet, to už tam zůstane
To muze platit treba tady na TP, pokud to admin TP nesmaze.
Na IG to "zustane" , pokud ma autor sledujici a nejaky sledujici si stihne udelat svou kopii fotky driv nez ji autor na IG smaze. Takze Maky asi " potopil " nejaky sledujicici mozna i fanda, ktery si udelal tu kopii fotky komisarky
Reagovat
Blondie
Což ovšem počítá s tím, že doporučení agenta respektovala, že.........................................
Reagovat
lars
A mas info , ze Maky doporuceni agenta nerespektovala?
Reagovat
Tomas_Smid_fan
nedělej to ještě horší
Reagovat
Vlk-v-trave
Pochopitelne nejblbejsi je napsat, ze je blba... to je zbytecne nejak rozebirat.. .krom toho blbe kecy nikomu jeste nikdy v zivote nepomohly...

Je preci v zivote tolik situaci, ve kterych vime jak, ale stejne to udelame jinak... a je uplne jedno, jaky to ma vyznam... (( nakonec sport ma dost prehnanou hodnotu, hlavne stvorenou nami... ale jinak je pro egzistenci spolecnosti de facto bezvyznamny...)) jiste byl dulezity pro ty duchovni ve francouzskych klasterech... kde pravdepodobne ten sport vznikl... psychologicky to bylo asi zasadni, aby jim z toho vseho "nesvihlo"... ;-)

...zalezi jak se na to divame a z jakeho uhlu, ((nakonec ty uhly jsou v soucasnem tenise take dulezite :-)) Pokud by mel tenis normalni hodnotu, tak ho spis kazdy zkousi... preci idea sportu je, ze se clovek nauci prekonavat sebe... a sve slabosti...

Pokud ho dnes chce nekdo delat, je to faustovske... musi se upsat na neco, co mozna ani moc nechce... ((decko nevi co chce)) ale je to nejaka nutnost, a take vidina vydelku... nebot trebas ani nevi, co ze sebou v zivote jineho delat... krom toho okoli vas hypuje... a kdyz jsou to rodice tak rodice... zname to..., jses obrovsky talent ;-)

Maky osobne neznam... z toho co si tak ctu, nebo vezmu z tech jejich zapasu... myslim si ze proste v sobe ma ten autodestruktivni spoustec... a ja jichapu... (nehledam pro ni omluvu) jen to proste chapu... (nebot jinak bych ji nerozumel vubec, a je to asi snad jediny vysvetleni, aspon pro me....uz z toho duvodu, ze tohle se mezi novou generaci projevuje mnohem silneji nez drive) v tom psychickem stavu je clovek schopny splachnout vsechno ceho dokazal... a jen okoli se modli, aby se uplne neznicil... a nesplachl vsechno.... neb se moc toho delat neda...
Reagovat
Vlk-v-trave
Mozna vsechno zle je k necemu dobre, a najde se... trebas v necem, co ji da stesti... je mozne ze ji to tolik stesti trebas nedavalo... nevime... nevidime do ni... zijme a nechme ji zit...

Obecne zastavam nazor, ze individualne muzeme nalozit se svym zivotem, tak jak to citime... aniz bychom ublizovali nekomu jinemu... jestli sportovec si chce znicit sve zdravi - nebot stejne nici v te dynamice ve kterem se nachazi....v tom vrcholovem sportu - tak jim proboha dejme moznost brat to, co si mysli, ze jim pomuze... a doporuci jim lekar... vzdyt preci je plno sportovcu, kteri maji vyjimky... je to cele smesne....cely system WADy je represivni... a nejde o Maky... antidopingovy system proste neni progresivni... a bohuzel ani tento pripad to nezmeni... a mnohe jine...
dokud sport nenajde zase svuj normalni vyznam v zivote... pak zmizi i ta "fasisticka" organizace, ktera chce lidem vnutit ideologii cisteho sportu, ktera je u me na urovni teorie o ciste rase...

Tenis je peknej.... ten pocit stat na kurtu sam v tom prostoru a vlastne se svobodne sportovne vyjadrit :-) Je to krasny pocit... to je na nem stejne nejlepsi... a nejaka WADA tohle nikdy neznici, ani ti prdli honici itulu... jak B3 a jim podobni... preji Maky zase najit svobodu, at na kurtu nebo na tom nejkrasnejsim kurtu jmenem zivot...
Reagovat
Vlk-v-trave
*pak nezmizi...
Reagovat
tenisman1233
Bohužel organizace ITIA není férová tak jak sama uvádí ,dokazuje to spousta jiných případů,a nejde jen o Sinnera a Swiatek.K Bartůňkové se tehdy taky chovali jako k ,,podvodnici" a kde byla pravda víme.
Je to zkrátka smutný příběh,
dopingový systém jak je nastaven tak je nastaven adekvátně (má svoje mouchy).
Toto píšu obecně,to že jde o Česku,kdyby se to stalo jakékoliv jiné tenistce tak to budu vnímat stejně.

A na závěr :
Každý kdo má aspoň trochu soc.cítění by měl uznat,že je to prostě kruté a nahlížet k tomu jako,že je blbá a hloupá mi přijde nepatřičné.
Myslím,že doping by měl být trestán ,ale každý někdy udělal ve stresu chybu a kdo ne tak si to nedokáže přiznat.
Reagovat
tenisman1233
Jinak její obhajoba je úplně divná.
Reagovat
Vlk-v-trave
Respektuji to s tim dopingem jako tvuj nazor... ale u mne to proste neprojde, vzhledem k tomu ze cely system je za me represivni... take je mi jedno jestli Maky, Majchrzak, Jarry, Cilic atd. nebo i Swiatek, Sinner... rozhodne nema sve mouchy...

Doping se vnima plosne - ale... sportovec muze mit individualni vyjimku jak ma lekarske potvrzeni... takze v dusledku je nelogicky..... jestli muzes mit vyjimku a vnima se indiviudalni problem... tak se musi i vnimat stare zname... co jednomu pomaha, nemusi pomoct vubec druhemu... ba muze byt i naopak...

Chybi jakakoliv normalni benevolence v testech... - ma se zmenit... podle me tomu pomohl pripad Sinnera... ale ne kvuli principu, ale ze je to hvezda... jinak by se mozna ani nic nezmenilo... ale jeste jsem neprosel, tak nevim co vymysleli... neni platny, neni zatim o cem... kdo vi co bude za rok..

Chybi vlastni moznost se dat testovat i poradneji pokud odmitnes... za me nepripustne.... klide muze byt pak trestano s odstupem, pokud se prokaze, ze je to uz extremni fetak... na to ted funguje ten CAS... ano, ale vetsinou je to nejiste... a stejne nejaky trest ti zustane...

Pohybuje se to uz na urovni, jaky pravnik, takovy vysledek :-)

To nejsou za me mouchy, to je uplne mimo.. krom toho je doping prirozeny, at si kazdy rika co chce... jiste jsou extremy... ale kolik jich je...
Reagovat
tenisman1233
Já jsem prostě proti dopingu jako takovému ,upřímně si to moc dovedu představit jak to pomůže tenistúm ve výkonu,možná regenerace,atd...
V jiných sportech úmyslný doping prostě pomáhá k lepším výkonům a pak to srovnávat s sportovci,kteří nedopují je prostě neférové.
Ale jinak se tebou víceméně souhlasím.
Pamatuji si na kauzy s ruským dopingem,kde nešlo jen o sport a doping,ale i o úplatky,byly v tom i prostitutky atd...*dokonce i šéf sport.federace to kryl a to není správné.
Jinak s tebou Vlku souhlasím, jen už nechci,aby se korupce kryla.
Reagovat
misa
S pomocí dopingu se může trénovat mnohem víc bez únavy a mnohem rychleji regenerovat. To pomůže v každém sportu.
Reagovat
Vlk-v-trave
Tak v tom narocnem programu :-)) Jiste by jim lekar jak vidi co ze sebou delaji, doporucil plno veci... ktere jsou asi i na hrane, nebo trebas i za ni... :-))
Spravne to chapes... doping je pomoc :-)
Pokud se fakt tady nebavime o nejakych extremnich pripadech. Jeeenze... jak potom mame hodnotit ty individualni vyjimky... a nemyslim jen destiky astmatiku v bezkovani na lyzich :-)
Reagovat
tenisman1233
Toto jsou pomocné látky,které předepisují lékaři
,ve sportech,kde se počítá předvedený výkon jako úspěch nebo neúspěch jsou pak látky,které pomáhají k těmto výkonům a to je za mě špatně a nazýval bych to doping.
A není to jen o lyžování,ale i o dalších sportech.
Reagovat
Vlk-v-trave
Bohuzel ta korupce je... a tezko se ji bude zbavit... to by se musel sport jinak hodnotit... ale litaji v tom ohromne penize, ... a nejde jen o odmeny... dale prestiz... politika atd. Neni sport jako sport...
Vice okrajovy sport, mene prestize... take mensi problemy s tzv. dopingem... plus cim vic je jeste technicky... takze badminton je uplne vpohode... :-))) cisty sport :-)))
Ale dokazu si predstavit, jak by byl na urovni financni a medialni popularity jak tenis... a prestize...najednou by se jiste objevilo plno pripadu... (krom toho ted ma jiny system kontroly nez tenis... cca. 7x mene kontrolovany ) proste to je skoro kazdemu jedno :-) Moc to nekoho netrapi...
Reagovat
Tomas_Smid_fan
pěkné! A ano, je kolem Maky přetlak toho, co udělat, aby u tenisu mohla zůstat nebo respektive se k němu mohla vrátit. Ale třeba opravdu podvědomě (možná dokonce vědomě) už do toho cirkusu s klauny v podobě kontrolorů šmejdících po bytě nechce. Otázkou pro Maky je, jestli má něco, čemu by se ráda věnovala.
Reagovat
horska.kraslice
Zajímavé čtení v celém tomto vlákně. Oceňuji analytický přístup diskutérů a snahu postihnout různé aspekty člověka, sportu a života vůbec. Inspirativní.
Reagovat
flex
Je na draka, že se to stalo naší Markétě, když se to v životě sere, tak se vším všudy. Ale voláme po čistotě sportu. Exemplárnost je ovšem šílená. Popravíme ho za ty, co jsme osvobodili před ním a za ty, co by to mohli udělat taky.
Reagovat
PatLa
ja jsem si z toho vzal, ze snazivy podvodnik z toho vyjde 10x lepe, nez poctive nabubrele svihle trdlo....a to je upadek spravedlnosti....kolektivni vina ruskeho sportu propagujici krvelacny imperialismus je spatna, ale exemplarni exekuce ceske nevyrovnane holky, co porusi za me nesmyslne rigidni pravidla, je uz zcela OK....
Reagovat
Blondie
A snaživý podvodník je kdo?
Reagovat
LiJ
Třeba ten, kdo ohlásí návrat, ale při něm si záměrně otěhotní :)
Reagovat
Blondie
Přemýšlel jsi o odborné pomoci?
Reagovat
LiJ
Nejsem blondýna.
Reagovat
Tomas_Smid_fan
to ne, ty jsi jenom ruský šváb
Reagovat
LiJ
Mám dojem, že v komisi švábi nejsou a ruská národnost se nesmí ani zmiňovat
Reagovat
Tomas_Smid_fan
já nepsal, že jsi v komisi
Reagovat
AI_dragon_B
Podle nasich poslednich analyz, nejpravdepodobnejsi verze pripadu Markety Vondrousove je ta, ze onoho vecera, kdy se k ni dostavila komisarka, ceska tenistka uzivala relaxacni produkt konopi tetrahydrokanabinol 1%-2% ci jiny podobny element. Z tohoto duvodu pravdepodobne odmitla kontrolu, a toto rovnez vysvetluje jeji paranoidni zachvat uzkosti, tzv. "bad trip", ktery mohl nastat v daném okamziku a mit za nasledek bizarni a nekoherentni reakci tenistky.
Reagovat
tenisman1233
To s ním konopím nelze doložit a je to postavené na pouhé myšlence ,ke ztratovému jednání dochází i při silném stresu ze všech okolností.
Nejpravděpodobnější je,že byla vynervovaná ze všech událostí a tak už na večerní dopingovou kontrolu neměla prostě náladu.
Reagovat
PatLa
tahle expertni analyza je pravdepodobne a zrejme nejblize realite, kdyz se zamerim na obrazky na jejim tele, otazka je, jestli tohle pomuze vyhrat Wimbledon, protoze jestli by tohle pomohlo, tak bych v tom byl nalozenej kazdej den, aby me ostatni clenove v klubu prestali tak casto porazet, ale obavam se, ze to neni case.
Reagovat
Mac
1-2%? to je hodnota průmyslového konopi nebo odrudy jen s cbd, z toho nějaký bad trip opravdu nehrozí...
průměrná tráva se pohybuje mezi 15- 25%...
Reagovat
Tomas_Smid_fan
AI holt chybí zkušenost
Reagovat
PTP
Pokérovaný zřejmě kontrolujou přísnějš
Reagovat
EdinaElwes
Ten systém je špatný a ať už Markéta udělala blbě, co chtěla - tak ten systém je prostě špatný. Změna nepřijde, dokud to budou hráči hromadně tolerovat.
Reagovat
falcon_heavy
Systém rozhodně není dokonalý, ale nic lepšího nemáme. Dokud někdo z kritiků nepřijde s nějakou alespoň stejně fungující alternativou, ani mít nebudeme.
Reagovat
PTP
Od mala jen tenis, tenis, tenis, žádné všeobecné znalosti, pouze vliv internetu, sociálních sítí, falešné kamarádství. Celá společnost je v hajzlu, můžeme za to všichni.
Reagovat
Krisboy
Já ne.
Reagovat
com
Já taky ne smile Nic jsem neplatil a ta částka absolutně nesouhlasi
Reagovat
LiJ
Tak když se výchova a respekt jeden k druhému přesune na socky v mobilu, tak to jinak ani dopadnout nemůže.
Reagovat
Vlk-v-trave
...tak tos mi neco pripomnel... :-)) album Jsme v hajzlu :-D
Jsem to neslysel vic jak 30 lat... hele a nasel... tak dik za nostalgicke rano... :-)

https://www.youtube.com/watch?v=J7k8yALSPmM&list=RDJ7k8yALSPmM&start_radio=1
Reagovat
Vlk-v-trave
No rano... pomalu poledne :-)))
Reagovat
PTP
Vlkovo velmi pozdní dopoledne.
Reagovat
Vlk-v-trave
:-)))
Reagovat
3ryba16
Reagovat
NovacekTP
Dny slávy končí a život frčí dál "Glory days"
Reagovat
TSP
Vono se jaksi ukazuje, že to nebyl strach otevřít nebo problémy s identifikací komisařky, jak je nesmyslně tou dámou prezentováno a ta doba v 8 večer také nebyla nějak strašlivá. Ne pravou podstatou jednání Vondroušové byl nejspíš obyčejný babský zkratovitý šprajc a truc proti tomu, že jí dopingová komisařska pravděpodobně již po několikáté leze večer do bytu a pomalu i na hajzl a do postele. Lidsky ji lze chápat, nicméně z pozice pravidel WTA, kterým jako sportovkyně podléhá, a díky této organizaci vydělává na poměry běžného smrtelníka hodně velké peníze, to už chápat nelze, a oni to logicky vyhodnotili jako šprajc a protest proti celému systému dopingových kontrol a proto taky dostala tento exemplární a téměř maximální trest. Je zhruba stejná situace, jako když Vás v osm hodin večer zastaví někde na silnici policie, provádí kontrolu a požádá Vás, abyste líznul a fouknul. A vy jste sice zcela střízliv a prost všech drog, ale jen Vás ta situace a kontrola sere (lhostejno z jakých důvodů) a v důsledku svého rozpoložení odmítnete líznutí i fouknutí a ještě demostrativně podepíšete policajtovi papír, že kontrolu odmítáte. Co asi nastane? No dostanete jistě ve správním řízení nejméně 50 tis. Kč pokutu a zákaz řízení na 6 měsíců, neboť s Vámi systém bude zacházet tak, jako byste pod vlivem byl. Pro Vás v té chvíli bohužel (obecně však bohudík) Vám nemohou policajti strčit trubičku a pásek do huby a násilím Vás donutit dýchnout či líznout či počkat až budete mít lepší náladu. Protesty a šprajci proti systému byli a jsou vždy přísně trestány, jinak by totiž systém postavený na donucení přestal rychle fungovat. Lidsky mám pro jednání té dámy jakési pochopení, ale právně se to hájí a bude hájit strašně, strašně těžko. Možná dosahne v lepším případě snižení doby zákazu (maximálně o polovinu), ale spíš jí bude trest potvrzen a možná někdy později (za rok, dva či tři) jí bude (bude-li mít ještě vůbec zájem) zkrácen, až trest splní svou preventivní resp. odstrašující funkci.
Reagovat
Tomas_Smid_fan
pěkné zhodnoceno, celkem s tím souhlasím. Jen u toho odmítnutí testu při řízení je zabavení řidičáku na 1,5-3roky. j
Reagovat
tenisman1233
Myslím,že k tomu zkratu pomohl i její stresový stav,ve kterém se nacházela(zranění,strach z toho,že nějaký komentář ze soc.sítí se stane skutečností...)
A to vše vedlo ke zkratu
Postoj ITIA je jasný ale jak říká Roddick,ke tomuto se přihlíží jako k tvrdému záměrnému dopingu ,místo toho jiní za účelný doping jsou méně potrestání,to je na celé kauzy to nejsmutnější.
Jinak CAS jí to asi o kousek sníží,jelikož většinou tresty snižují,to ale ukáže až čas. Co Markétě může pomoct je zastání ost. hráček.
No,uvidíme jak to celé dopadne.
Reagovat
lars
V prosinci 2025 to mela byt u Maky 1. kontrola mimo nahlasene hodinove okno
Reagovat
vojta912
Když Makyna sama nemá mozkovou kapacitu a není příčetná, má kolem sebe tým, který kapacitu by měl mít a měl být příčetný. Stokrát můžeme lamentovat nad trestem a jeho výši. Nicméně příčina je zjevná. Nafoukanost, nadutost a elementární si neuvědomění konsekvencí. Jasně mohla mít nějaké psychické trable, mít za sebou těžký rozvod, to ale nemůže být argument pro to selhat v takto zásadní věci. Navíc to není mladé tele, co je na okruhu týden.

Pokrytectví všech zastávačů je do nebe volající
Reagovat
Tomas_Smid_fan
zato psát denně 5 příspěvků o tom, že je Maky úplně blbá, je naprosto normální a v pořádku.
Reagovat
Ela-fon-isi
Reagovat
Serpens
Jenom pět? Přidej.
Reagovat
Georgino
Oni tady různí uživatelé prezentují své repetitivní leitmotivy.
Reagovat
ipoeta
Reagovat
r176
a není?
Reagovat
Ela-fon-isi
Takže měla po otevření otevřít a zavolat týmu? Mnohem lepší by bylo, kdyby vzorek odevzdala, protože žádný trest za doping by nebyl tak vysoký, jako tento.
(I lidé s IQ 140 mohou zpanikařit nebo zamrznout.)
Reagovat
NovacekTP
Reagovat
vojta912
Ta holka je na okruhu dost dlouho aby věděla kudy běží zajíc.
Jestli si předtím dala brčko a měla strach, tak furt ten trest by byl menší, než za neodevzdaní.
Navic po kauzách Pšonky a Sinnera nepochybuji, že všichni nevědí jak se zachovat v případě nouze. A ano, tady chyběla soudnost a mozková kapacita a budu to psát tak dlouho, dokud nezměníme čecháčský přístup a budeme obhajovat neobhajitelné
Reagovat
LiJ
Začni změnu od sebe, čecháčku.
Reagovat
LiJ
Je nutno být příkladem.
Reagovat
George_Renel
Tobě je vše jasné....
My zase vidíme skoro každý den, kudy běží tvůj zajíc...
Reagovat
Tomas_Smid_fan
Reagovat
lars
Za brcko by asi nedostala trest
Reagovat
Blondie
Jako jasně.
Ale kruci!
Být součást jejího týmu, tak po prvním telefonátu vzburcuji PR s tím, že to Markéta kolosálně -------------------- a okamžitě připravíme prohlášení ve stylu "včera jsem se zachovala jako kráva kvůli blablabla, HROZNĚ SE OMLOUVÁM, sypu si na hlavu kýbl popele, od této chvíle spolupracuji, jdu OKAMŽITĚ (ne až za tři dny) na testy, je mi to strašně líto, přijímám zodpovědnost, vím, že přijde trest."

Ale ta chytračka jede i měsíce poté styl "tvl, tak mě ta komisařka neměla prudit, woe, ne. Jsem jí sice podepsala nějakej papír a vyfotila s tím, že mě ta kráva otravuje, ale woe, jsem se bála, že mě podřeže jako žondra Kvitovou, ne asi. Jo a mimochodem, už mě neotravujte, woe, protože jsem z toho celá špatná a v extrémním stresu si potřebuji dát na Insta další vysmátou fotku v bikinách na jachtě, kua ne asi."

Nevím, kdo jí dělá PR, ale musí být zatraceně dobře placený, aby tohle mentálně vydržel. Nebo spíš žádného takového nemá.
Reagovat
jih
Reagovat
Ondřej.Jirásek
Reagovat
subaru
Kdo byl její tým v prosinci prosím? A kde byl přítel v tu dobu?
Reagovat
LiJ
Nějak mi tam chybí procházka s mopsem.
Reagovat
Diabolique
Reagovat
annah
Reagovat
Sinuhet1
Reagovat
vojta912
Krásně napsané, ještě tam chybí proložit Instáč videjkem s RedBullem, jinak super
Reagovat
Otmar
Tak tohle je super originální, pobavila jste mě skvěle, díky!
Přivítal bych, kdyby tenhle skvělý koment diskusi ukončil!
Reagovat
ipoeta
Zato vaše mozková kapacita je až natolik přeplněná, že je to až do nebe volající...
Reagovat
RFanousek
ty seš prostě id1ot :D
máš štěstí, že za tebou nikdy dopingová kontrola nepřijde
Reagovat

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist