Jeden titul nestačí. Rozjetá Nosková triumfovala v Berlíně i ve čtyřhře

DNES, 13:20
Aktuality 43
WTA BERLÍN - Linda Nosková (21) na travnaté pětistovce v Berlíně slaví double. Česká hráčka už v neděli ovládla soutěž dvouhry a připsala si druhý kariérní titul, na který navázala v pondělí vítězstvím ve čtyřhře. Po boku Jekatěriny Alexandrovové (31) nejdříve zvládly dohrávku semifinále a v boji o trofej smetly 6:2, 6:4 favorizovanou dvojici Sara Erraniová a Nicole Melicharová-Martinezová.
Linda Nosková vládla v Berlíně i ve čtyřhře (@ AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia)

Nosková/Alexandrovová – Erraniová/Melicharová-Martinezová 6:2, 6:4

Nosková má za sebou velmi náročný program na pětistovce v Berlíně, kde si druhý den v řadě zahrála o titul. Česká hráčka nejdříve v neděli triumfovala ve dvouhře, když si ve finálové bitvě poradila se světovou čtyřkou Američankou Jessicou Pegulaovou. Zápas skončil pozdě večer, a nedohraný zápas debla tak museli organizátoři přesunout o další den.

Češka následně v pondělí zvládla dohrávku semifinále čtyřhry. Po boku Alexandrovové porazily 6:3, 7:6 pár Ulrikke Eikeriovou a Quinn Gleasonovou. V souboji o trofej chvíli poté nastoupily proti Melicharové-Martinezové a Erraniové.

Finálový zápas proti Erraniové a Melicharové-Martinezové začala česko-ruská dvojice skvěle. Nejdříve ve druhém gamu odvrátily dva brejkboly a následně na příjmu ukázaly výborný obrat z 15:40 a třemi body v řadě získaly první brejk zápasu. Ten potvrdily a dostaly se do vedení 3:1. Ve své dominanci pokračovaly i ve zbytku úvodní sady, v sedmé hře znovu uspěly na returnu a zvítězily poměrem 6:2.

Druhý set nezačal česko-ruský pár vůbec dobře, když ztratil úvodní dva gamy. Z manka se však Nosková s Alexandrovovou vymanily velmi rychle, ztracený brejk si ve třetí hře vzaly zpátky a srovnaly na 2:2.

Klíčový moment přišel v sedmém gamu, kdy italsko-americká dvojice podruhé v setu neudržela podání a po další ztracené hře prohrávala už 3:5. To už jejich soupeřkám stačilo. Nosková s Alexandrovovou utkání dovedly do vítězného konce a po hodině hry se mohly radovat ze zaslouženého vítězství po setech 6:2, 6:4. Pro jednadvacetiletou vsetínskou rodačku to je premiérový deblový triumf v kariéře, předchozí dvě finále na WTA Tour prohrála.

Výsledky turnaje WTA 500 v Berlíně

Článek byl původně publikován pro Livesport Zprávy.

Jakub Hájek, TenisPortal.cz

Komentáře

43
Přidat komentář
PTP
Sem se hodí i jiné názvy bondovek, třeba GoldElefant, Hrát a nechat skrečovat, Fanoušek, který mě miloval, Vyhlídka na tiebreak, Jestřábí oko, Dnes si neber MTO a další.
Reagovat
frenkie57
Reagovat
jih
Tak alespoň v něčem už Petru Kvitovou trumfla. Ta nemá titul ze čtyřhry ani jeden. Bude Linda trumfovat i ve dvouhře..? Času má dost... .
Reagovat
NOLE_unvaccinated_GOAT
Jeden titul nestačí. To mi připomnělo tohle: https://www.csfd.cz/film/297-jeden-svet-nestaci/prehled/
Reagovat
Frick
Dezinfikuje si pak od ní ruce dezinfekcí užívanou i v UA lazaretech?
Reagovat
Diabolique
Ufff ... tak Tereza to nakonec zvladla ... ale tolik prace se 17-letou tenistkou z pate stovky?
Reagovat
Serpens
Asi tolik k její aktuální výkonnosti.
Reagovat
Diabolique
A hned skok o 6 mist na #55 ...
Reagovat
zfloyd
i přes výhru , ta je samozřejmě fajn , tak výkon nic moc , v dalších kolech to už nebudou tak jednoduché , ale taky tak pěkné , soupeřky
Reagovat
tenisman1233
Jediné pozitivní,že i přes to trápení má zapálení pro hru jako takovou.
Reagovat
falcon_heavy
Na její obranu toho ta 17letá tenistka z páté stovky má na trávě odehráno řádově víc než Terka.
Reagovat
Petruco
Pecka. Co více k tomu dodat.
Reagovat
The_Punisher
Wow, skvele Lindo! Tak to je mile vyusteni
Reagovat
zfloyd
Tereza má první set , naše tenistky pokračují ve své záři
Reagovat
Diabolique
Tereza uz moc potrebuje zastavit ten pad v zebricku.
Reagovat
tommr
teh její servis je ale tragickej ...
Reagovat
hanz
Nechápu, že s tím nic nedělá... to její nahazování není ani u juniorek...
Reagovat
Diabolique
Ach jo ... 1:1 ...
Reagovat
tommr
Linda přidala k titulu ze singla i první titul z debla a korunovala tak svůj životní turnaj ... smile
Jsem zvědavej jestli bude hrát i na turnaji v Bad Homburg kde jí v prvním kole čeká nebezpečná Rumunka Ruse. Nedivil bych se kdyby z turnaje odstoupila ale byla by to velká škoda protože by tím přišla o pozici v top-10 ...
Reagovat
bardunek666
Kdyby měla volný los do prvního kola, tak by hrát šlo, ale takto by asi bylo lepší si dát pauzu. Ale uvidíme, třeba to hecne a vyklepe to i tam.
Reagovat
Mony
Takhle Mušku vyhodit z Elity!????
Reagovat
tommr
Karolína to Lindě může vrátit v Bad Homburg. Ideální by bylo kdyby obě došly do semifinále a rozdaly by si to o tu desítku v přímém souboji ...
Reagovat
Nereknu
To se nestane asi, Linda se odhlásí, mluvila o nějakém zranění.
Reagovat
Nereknu
A taky víme, že má nějakej žebříček úplně u záděle. Kolikrát říkala, že ani neví, kolikátá na světě je.
Reagovat
PTP
Až si to spolu rozdají, rád se na to kouknu.
Reagovat
pantera1
tak co, už seš v cajku Viagra vyprchala? Linda tě dvojnásobně potěšila, teda mě taky .
Reagovat
frenkie57
Podle toho příspěvku to vypadá, že už si vzal další .
Reagovat
PTP
Jste už trochu předpojatý, vy byste se nekoukli na zápas Nosíka s Muškou?
Reagovat
pantera1
Jasně, že jo. Já jsem se jen slušně zeptala, tak se nečerti, seš dnes v ráži jsem viděla. Tak tě raděj nechám být, hezkej večer .
Reagovat
PTP
Jen do mě, od tebe to ze mě dělá lepšího člověka.
Reagovat
pantera1
To je dvojsečný, buď na tebe dobře působím, nebo jsem na tom ještě hůř, tak teď nevím, jak jsi to myslel .
Reagovat
PTP
Působíš na mě veskrze kladně a výchovně, chtěl bych s tebou zůstat po škole.
Reagovat
pantera1
Hm, to je hezké . Asi si dám studenou sprchu dneska já, abych usnula. Zlobivej žáček dostane od paní učitelky trest a malej diktátek.
Reagovat
frenkie57
Na zápas jo, ale tys to napsal dost neurčitě.
Reagovat
Kapitan_Teplak
Dobrý, ale co ten Bad Homburg ?
Reagovat
aligo
Co s ním?
Reagovat
Kapitan_Teplak
Jestli tam bude hrát nebo se už radši bude šetřit na W.
Reagovat
Diabolique
Uvidime, zatim tam je. Asi kvuli te obhajobe to nezrusi. Prece jenom stihli to finale o nekolik hodin driv nez se cekalo a hrat tam ma az zitra.
Reagovat
volejman
Tak to je taková třešnička na tom včerejším velkém dortu.
Reagovat
Diabolique
Kralovna Kacenka v ohrozeni?
Reagovat
tommr
co se týče deblu tak tam to v dohledné době určitě nehrozí. V singlu je ale Linda už teď lepší než Katka ...
Reagovat
Diabolique
No novej deblovej par Linda+holka z Rican ... aby neohrozily ve Wimbledonu SinTown ...
Reagovat
jih
Těžko, Linda tu čtyřhru přece neumí, mnohokrát to tady zaznělo.
Reagovat

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele
TOPlist